Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Ikon 14325186



*

nr 1432 5186


Ikon

nysilver, Madonna, yttermått inklusive ram: 60x48 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 november 2021
kl 20:27:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 23:50:53 1      600 kr
21/11 10:40:53 2      600 kr
21/11 10:40:53 1      600 kr (Budbetjänt)
21/11 10:41:12 2      700 kr
21/11 23:30:39 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ikon konsthantverk madonna nysilver pläter skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:24
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:43
  • 9320 Skulptur
    Blixt, Höganäs, keramik. Längd: 13 cm, höjd: 10 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:45
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:21
  • 9045 Skulptur
    Gino Colognesi, Mercurius, brons. Signerad. Höjd: ..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22




Ladda ner broschyr